4 września, godz. 11:00-14:00, „Misja – Reksio”

 
 
 
 
 
 
„Misja – Reksio” 
 
Czy wiecie, że Reksio, bohater popularnej kreskówki jest zaangażowany w ochronę zwierząt? Przekonają się o tym wszyscy, którzy odwiedzą Muzeum Zabawek i Zabawy w sobotę 4 września.
 
 
Na dziedzińcu Muzeum pojawi się Reksio!
 
W najbliższą sobotę od godz.11.00 do 14.00 na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się spotkanie połączone z zabawą poświęcone Reksiowi oraz jego zaangażowaniu w promowanie praw zwierząt.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Helena Filek-Marszałek reżyserka, animatorka i scenarzystka, zaangażowana m.in. w prace nad serialem animowanym o Reksiu. O 12:30 zapraszamy na spotkanie z nią, porozmawiamy o jej twórczości, ale także o życiu pozaekranowym Reksia, które może być inspiracją nie tylko dla dzieci.
 
Na gości imprezy atrakcje czekają już od godz. 11.00 na dziedzińcu będziemy gościli Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Kielcach, a razem z nimi porady weterynarza, behawiorysty, wskazówki jak dbać o zwierzęta, jak można pomóc tym które nie mają domów. Muzeum zapewnia dodatkowe atrakcje dla sympatyków wszystkich psów.
 
Będziemy poszukiwali sobowtórów Reksia, jeśli uważacie, że wasz pies jest podobny do naszego bohatera zapraszamy do nas ze swoim pupilem. Zdjęcia najlepszych sobowtórów opublikujemy na muzealnym facebooku.
 
Zapraszamy też do zaprezentowania specjalnych umiejętności waszych pupili, TOZ dla zwierzaków ma specjalne nagrody za zaprezentowanie umiejętności. Dzieci będą mogły brać udział w konkursie plastycznym „Reksio i Twój zwierzak” – powstaną portrety różnych zwierząt.
 
Imprezę zakończy pokaz filmów z Reksiem, a wśród nich pierwszy film z tym lubianym psem: „Reksio poliglota”.
 
Spotkaj się z Reskiem, dowiedz się jak pomagać zwierzętom.
 

Comments are closed.