5.02.22, godz. 10:00 – otwarcie „Tekturowego miasteczka” w Muzeum Zabawek i Zabawy

Luty jest w Muzeum Zabawek i Zabawy miesiącem zabawek papierowych.
 
Z tektury można wyczarować wszystko!
 
 
Już 5 lutego o godz. 10:00 Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na otwarcie edukacyjnej przestrzeni pt. „Tekturowe miasteczko w Muzeum Zabawek i Zabawy”. Wstęp do miasteczka w cenie biletu do muzeum.
 
Tekturowa przestrzeń skierowana jest do dzieci i rodziców oraz dla każdego, kto chce poznać proste i ekologiczne zabawki, które może sam wykonać w domu.
 
Dodatkową atrakcją będzie scenografia z serii filmów pt. „Pewnego razu w kamienicy”, która powstała na potrzeby Teatru Kubuś. Zrealizowana została przez aktorkę Ewę Lubacz, Antosię Lach i naszego muzealnego Pana Zaradnego – który przygotował coś jeszcze…
 
Specjalnie na tę okazję Pan Zaradny przygotował warsztaty pt: „Mały Mistrz Tektury”, o godz. 10.00 – 11.30 oraz 12.00 –13.30. W trakcie ich trwania dzieci będą mogły wykonać twister, billbocket lub flipper.
 
Maksymalna ilość uczestników to 15 osób.
Koszt: 20 zł/os., upoważnia do zwiedzenia Muzeum Zabawek i Zabawy
Obowiązuje rezerwacja: 41 343 37 06
 
Chcemy, aby to miasteczko było inspiracją do tworzenia kreatywnych zabawek z rzeczy, które odnajdziemy w domu.
Tekturowa przestrzeń inspirowana jest zabawką Pana Roberta Czajki -”Papierowe miasto”, która zajęła 2 miejsce w naszym konkursie pt. „Zabawka przyjazna dziecku” w kategorii zabawek wdrożonych do produkcji.
W muzealnym miasteczku odnajdziemy znane nam budynki z kieleckiego krajobrazu takie jak Muzeum Zabawek i Kamienica przy ul. Wesołej i Staszica.
 
Interaktywna przestrzeń prezentuję proste i ekologiczne zabawki, które można w prosty sposób wykonać samemu w domu. Do przygotowania poszczególnych elementów użyte zostały materiały tekturowe i papierowe.
„Tekturowe miasteczko w Muzeum Zabawek i Zabawy” będzie dostępne do 27 lutego, w godz. 11:00-16:00, goście którzy je odwiedzą będą mogli ozdobić poszczególne elementy miasteczka.
Zapraszamy!

Comments are closed.