Mikołajkowe Polskie Kino Młodego Widza

Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza 6 grudnia na pokazy polskich filmów animowanych w ramach programu ,,Polskie Kino Młodego Widza”. Program ten stworzony został z myślą o młodej widowni i jest zaproszeniem do aktywnego uczestnictwa w kulturze filmowej. Stowarzyszenie Filmowców Polskich współpracuje z najważniejszymi producentami i twórcami filmów dla dzieci i młodzieży, którzy chętnie wspierają tą inicjatywę.
 
Gościem specjalnym podczas pokazów będzie Pani Joanna Jasińska-Koronkiewicz – reżyserka i scenarzystka filmów animowanych, profesor Szkoły Filmowej w Łodzi, która opowie o realizacji filmów animowanych.
 
Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy grupy przedszkolne a także uczniów klas I – III Szkół Podstawowych. Repertuar skupia się wokół adaptacji i ekranizacji filmowych. W trakcie spotkania planujemy spotkanie z Mikołajem oraz konkursy z nagrodami.
Planowane pokazy:
 
9:00 – 10:30
11:00 – 12:30
13:00 – 14:30
Wydarzenie jest bezpłatne, rezerwacja – 41 343 37 06 lub 690 559 979
 
Program Polskie Kino Młodego Widza dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Honorowym Patronem przeglądu jest UNICEF Polska – organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci. Partnerami są Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, Alexander, dr Irena Eris, Polsko-Brytyjska Fundacja Filmów Młodego Widza, Harper Collins Polska i Harper Kids.
 

Comments are closed.