Zmieniamy się dla Was

Już od 1 lutego ruszamy z nowymi cyklami na fb. W poniedziałek rozpoczynamy #historiąjednegoeksponatu, przypomnimy historię powstania wyjątkowych zabawek, wyjaśnimy m.in. czym zajmowały się spółdzielnie zabawkarskie. Rozszerzone, merytoryczne opracowanie dotyczące #historiijednegoeksponatu, znajdziecie na naszej stronie internetowej. Ale to nie wszystko!
Cykl #więcejozabawkach w nietuzinkowy sposób przybliży trendy, style w zabawkarstwie. Będziecie mieli okazję poznać niezwykle bogate zbiory Muzeum Zabawek i Zabawy.
Jednym z ważniejszych cykli będzie #odnowa. Pokażemy w nim jak długą drogę pokonuje zabawka od momentu trafienia do muzeum, aż do chwili kiedy staje się eksponatem. Dzięki nieocenionej pracy konserwatorów, zabawki zyskują drugie życie, co pozwala na zachowanie ich w idealnym stanie dla przyszłych pokoleń. Bo gdzie jak nie w muzeum zobaczymy czym bawiły się dzieci 100 a nawet 300 lat temu. Pracownicy działu konserwacji opowiedzą tu o swojej pracy, pokażą jej efekty.
Świat dziecka znamy od podszewki, dlatego w #rękanapulsie przybliżymy ciekawostki z branży zabawkarskiej, będziemy śledzić nowości, omawiać trendy, mówić o zmianach i perspektywach rozwoju. Dodatkowo w cyklu #okiemeksperta omówimy co jest warte uwagi. W czasach nadmiaru wskażemy rzeczy godne polecenia dla najmłodszych: książki, zabawki, czasopisma, filmy, gry etc..
Nie zapomnimy również o przyjaciołach muzeum. W #zpasjidozabawek przybliżymy sylwetki osób bez, których by nas nie było.
Wróci z mnóstwem nowych pomysłów niezawodny #PanZaradny.
Dzięki #zaczytani zajrzymy do muzealnej biblioteki. Pokażemy książki dla dzieci z lat 50. i 60., które zasłużyły na miano kultowych. Oprócz książek pochwalimy się bogatą kolekcją starych pocztówek.
A jeśli macie do nas jakieś pytania, chętnie odpowiemy na nie w #muzealneQ&A.
 

Comments are closed.